לשרותכם במוקד הטלפוני 24 שעות: 09-7677499
טסים לחו"ל? דאגו כי יש לכם ביטוח נסיעות לחו"ל
עם הכרטיס המגנטי של פספורטקארד!

או חייגו אלינו: 09-7677499

כך עושים זאת נכון ביטוח נסיעות

בשעה טובה, אתם יוצאים בקרוב עם כרטיס טיסה אל חבילת נופש מפנקת, וההכנות בעיצומן. הדרכון שלכם כבר חודש, כל הפריטים להם תזדקקו במדינת היעד כבר נרכשו ואפילו מסלול טיול יש לכם. ובכל זאת, יש דבר אחד, בעל חשיבות מכרעת, שייתכן שטרם עשיתם – קוראים לו רכישת ביטוח נסיעות. אז מה כולל בתוכו ביטוח מהסוג הזה? ומדוע הוא כה חיוני?

שורה ארוכה של כיסויים

ביטוח נסיעות, ראוי להדגיש, הוא מונח רחב במיוחד, הכולל בתוכו סוגים מגוונים של פוליסות. כל אחת מהפוליסות, בהמשך לכך, כוללת בתוכה כיסויים שונים ותנאים שונים למימוש. ובכל זאת, אפשר לטעון בפה מלא שהמענה המוענק באמצעות ביטוח נסיעות הוא מגוון בכל קנה מידה. בין הסעיפים הנכללים בחלק ניכר מהפוליסות ניתן למנות: כיסוי טיפולים רפואיים בחו''ל, הוצאות עבור תרופות, אשפוזים, הטסות רפואיות ועוד. מרבית הפוליסות כוללות התייחסות זו או אחרת למטענו של הנוסע, בדרך כלל בצורה של פיצוי במקרים של גניבה או אובדן. יש לשים לב שחלק מהפוליסות נועדו להציע שירותים אחרים, שחורגים מההיבט הכספי, ובכוחם אפילו להציל חיים: כך, למשל, שירותי חילוץ והצלה, המוצעים לרוב במסגרת ביטוחי התרמילאים המקיפים יותר. זאת ועוד, ישנן פוליסות המציעות כיסויים שאינם כלולים בביטוחים הבסיסיים יותר, דוגמת נזקים גופניים הנגרמים בעת פעילות ספורט אתגרי.

חיסכון כלכלי, שקט נפשי ומה שביניהם

יתרון משמעותי נוסף של ביטוחי נסיעות לחו''ל נוגע לכך שהם, פשוטו כמשמעו, מאפשרים לחסוך כספים בשיעור עצום. עלות הביטוח עצמו מסתכמת לרוב בשקלים בודדים מדי יום טיול (ראה כאן עלויות ומחירים), עלות שדומה ובטלה בשישים אל מול יתרונותיו הרבים. הביטוח הופך לחיוני עוד יותר כאשר מעמידים מנגד את סכומי הטיפולים בחו''ל, שמגיעים באינספור מקרים למאות אלפי דולרים. נסיעה לחו''ל ללא כיסוי מתאים היא, פשוטו כמשמעו, החלטה בעלת רמת סיכון גבוהה, אפילו גבוהה מדי, שעלולה להכניס את הנוסעים לבור כלכלי ממנו קשה מאד לצאת, אם בכלל. ביטוח נסיעות לחו''ל, בהמשך לכך, תורם מאד לשקט הנפשי של הנוסעים. בעיקרו של דבר, עקב הידיעה כי אפילו תרחישים קיצוניים, במידה זו או אחרת, יקבלו מענה – ולא רק כספי. כאשר יש כתובת אליה ניתן לפנות בכל מקרה חירום, לדוגמא תוכלו לראות כאן את שיחות החינם שפספורטכארד מעניקים מכל מקום העולם.

כך עושים זאת נכון

על כל פנים, מומלץ לסגור על ביטוח נסיעות מוקדם ככל האפשר, וכמובן – לפני הנסיעה לחו''ל. כאשר כבר נוחתים במדינת היעד, רכישת ביטוח הופכת למשימה מורכבת עד בלתי אפשרית. יש להתייעץ עם החברה המשווקת לגבי סוג הפוליסה הנרכש, וזאת על פי יעד הנסיעה, משכה, הרכב הנוסעים והפעילויות המתוכננות במדינת היעד, תוכלו להמשיך ולקרוא בהרחבה בעמוד הבית שלנו.