לשרותכם במוקד הטלפוני 24 שעות: 09-7677499
טסים לחו"ל? דאגו כי יש לכם ביטוח נסיעות לחו"ל
עם הכרטיס המגנטי של פספורטקארד!

או חייגו אלינו: 09-7677499

טיפים לחיפוש טיסות זולות

כולנו אוהבים לטוס לחו"ל - גם אם לא מדובר באירוע נדיר כבעבר, עדיין כל יציאה מגבולות הארץ היא חוויה מרגשת עם פוטנציאל לספק לנו שפע רגעים של נחת רבה ואושר אמיתי. הרצון לראות עוד ועוד מקומות ברחבי העולם ולהכיר באופן בלתי אמצעי צורות חיים שונות משלנו (ויחד עם זאת גם דומות) התעצם מאוד בשנים האחרונות, הן לנוכח מגמת הגלובליזציה המשמעותית שגורמת לנו להיחשף לאתרים שבעבר היו סגורים בפנינו, והן בגלל שמחירי הטיסות הופכים לנמוכים ומאפשרים לנו לצאת לחו"ל לעתים קרובות יותר. כדי לנצל את האופציה הזו, הנה מספר טיפים למציאת כרטיסי טיסה לחו"ל במחיר משתלם במיוחד.

גמישות

המשוואה פשוטה: ככל שאנחנו מרחיבים את אפשרויות החיפוש, כך גדל הסיכוי למצוא טיסות זולות במיוחד. הרחבת מנעד האפשרויות עשויה לבוא לידי ביטוי בשתי דרכים - האחת, גמישות מבחינת מועד היציאה מישראל והחזרה לארץ, והשנייה, גמישות לגבי היעד שבו נבלה בחו"ל.
בהקשר זה חשוב לציין כי גמישות מהסוג הראשון לא תמיד אפשרית, ובפרט לא כשמדובר למשל על חופשה משפחתית שצריכה לצאת לפועל כשכולם פנויים, אולם לפעמים כדאי לכופף מעט את המציאות - גם אם הילד יפסיד שני ימי לימודים מן הסתם הוא יוכל להשלים את חומר הלימוד שהחסיר - ולחסוך סכומי כסף ניכרים. לגבי גמישות מהסוג השני, במבט ראשון היא עשויה להיראות מעט מוזרה, שהרי אם אנחנו רוצים לנפוש בפראג, טיסה זולה לבודפשט לכאורה אינה רלוונטית עבורנו - אבל במקרים רבים אנחנו פשוט רוצים לשבור את השגרה השוחקת וליהנות במקום מרתק וכיפי, ומבחינה זו אין הבדל בין ברצלונה ללונדון או בין רומא לפריז, כך שלפעמים כדאי להתגמש ולחסוך לא מעט כסף.

טיסות של הדקה ה-90

עוד אופציה למציאת טיסות זולות היא המתנה לרגע האחרון - כשנשארים מקומות פנויים על טיסה מסוימת, חברת התעופה מציעה אותם במחיר אטרקטיבי במיוחד שכן כמובן מבחינתה עדיף למכור בחצי מחיר ולא להשאיר מושב ריק בטיסה שממילא תמריא ליעדה. החיסרון של דרך זו למציאת טיסות במחירים אטרקטיביים הוא שלא תמיד ישנם כרטיסים פנויים במועד שבו נרצה לצאת לחו"ל ואל היעדים הרלוונטיים מבחינתנו, אולם לרוב אם נשקיע מעט זמן ונתאזר בסבלנות, נוכל ליהנות לא רק מחופשה כיפית אלא גם מטיסה זולה כך שהנחת תהיה כפולה ומכופלת.

הזמנה זמן רב מראש

גם הזמנת כרטיס טיסה זמן רב מראש, למעשה מיד אחרי שמכירת הכרטיסים לטיסה מסוימת נפתחת לציבור הרחב, מאפשרת מציאת טיסות במחיר מציאה. החיסרון הוא שעליכם להתחייב מספר חודשים מראש, ולפעמים אפילו חצי שנה, לטיסה אל יעד ספציפי במועד ספציפי.

לבנות בעצמכם קונקשנים

טיפ זה לא מתאים לכל אחד ומחייב מיומנות מסוימת, אבל עשוי להוביל לטיסות במחירים משתלמים במיוחד - הכוונה היא לבנייה בכוחות עצמכם של קונקשנים. כשאתם לא רוכשים מראש טיסה עם עצירת ביניים ספציפית, יש לכם גמישות רבה יותר בנוגע לבחירת הטיסות וכך תוכלו להרכיב למשל טיסה לניו יורק משתי טיסות נפרדות ובמחיר מצחיק. החיסרון: סיכון שמשהו ישתבש ותיתקעו בתחנת הביניים.

גלישה בסתר

כשאתם גולשים ממכשיר סלולרי מזוהה או ממחשב נייח מזוהה אל מנועי חיפוש של טיסות זולות, הרצון שלכם להגיע לחו"ל עלול להוביל לכך שההצעות שיוצעו לכם תהיינה פחות אטרקטיביות (שהרי בכל עסקה, התלהבות מצד הרוכש גורמת למוכר לנסות להרוויח יותר). גלישה בסתר, או נטרול אופציית ה"עוגיות" במחשב כך שאי אפשר יהיה לייחס לכם את הרצון למצוא טיסה זולה, עשוי להוביל להצעות אטרקטיביות במיוחד.