לשרותכם במוקד הטלפוני 24 שעות: 09-7677499
טסים לחו"ל? דאגו כי יש לכם ביטוח נסיעות לחו"ל
עם הכרטיס המגנטי של פספורטקארד!

או חייגו אלינו: 09-7677499

חשיבות עשיית ביטוח בריאות לחו"ל לפני נסיעה לטיול מאורגן

טיול מאורגן בחו"ל מאפשר להכיר פינות חמד מרשימות בעולם יחד עם קבוצה ומדריך צמוד. כל המסלול מתוכנן עבורכם לפרטי פרטים, אתם יודעים היכן תשנו ויש חברה הדואגת לכרטיסי הטיסה, הזמנת הכרטיסים לאטרקציות השונות ותכנון הארוחות בימי הטיול. לצד כל אלה, ישנו נושא אחד בלבד שעליכם לקחת בחשבון ולטפל בו בעצמכם: ביטוח הנסיעות. ביטוח זה מעניק לכם את השקט הנפשי במקרה שתזדקקו לטיפול רפואי, לרכישה של תרופה או חלילה לאשפוז.

מדוע צריך ביטוח בריאות בחו"ל אם יש לכם קופת חולים?

שאלה נפוצה מאד ששואלים תיירים הטסים לחו"ל לחופשות ביעדים שונים היא: "אם יש לי קופת חולים, מדוע אני צריך עוד ביטוח?". הסיבה לכך היא שברחבי העולם כרטיס קופת החולים אינו תקף. לכל מדינה יש מערכת בריאות נפרדת, המוצעת לתושבי אותה מדינה.

תיירים שמגיעים מחו"ל לישראל אינם זכאים להשתמש במערכת הבריאות שלנו במחירי קופות החולים, אלא הם צריכים לשלם באופן פרטי על כל ביקור רופא ועל כל טיפול. באותה מידה, כאשר תייר ישראלי מבקר במדינה זרה כלשהי ונזקק לטיפול, הוא יצטרך לשלם סכום כספי על כל פעולה רפואית שתבוצע עבורו.

בארה"ב, למשל, כל יום אשפוז עם מספר בדיקות דם, צילומי רנטגן וקבלת תרופות יעלה אלפי דולרים. אם יש בידכם ביטוח בריאות לחו"ל בתוקף, העלויות יכולות להצטמצם באופן משמעותי.

כיצד אפשר לקבל ביטוח רפואי?

ישראלים הטסים לחו"ל יכולים לרכוש כרטיס נטען מיוחד המכונה פספורטכארד. כרטיס זה מאפשר הטענה של סכום כספי לשימוש חופשי בחו"ל וכן מעניק כיסויים בריאותיים. ניתן להרחיב את הכיסויים הללו גם לביטוח של הכבודה הנוסעת עמכם לחו"ל במספר דולרים בודדים לחודש.

במקרה שאתם זקוקים לטיפול רפואי ניתן להפעיל את הביטוח, ולשלם עבור השירותים הרפואיים בחו"ל באמצעות הכרטיס. כל אדם יכול לזכות לפוליסה מותאמת אישית המתאימה לגילו, למצבו הרפואי ולמחלות קיימות לפני הטיסה. בדומה לביטוחי בריאות אחרים יש לענות על שאלון בריאות קצר כדי לקבל את המחיר הסופי של הכיסוי בפוליסה.

האם יש השתתפות עצמית?

כל פוליסת ביטוח בריאות בחו"ל כוללת השתתפות עצמית סמלית. כך גם כאשר רוכשים את פוליסת ביטוח הנסיעות באמצעות פספורטקארד. תשלום זה, עם זאת, הוא בשיעור של אחוזים בודדים מהתשלום עבור השירותים הרפואיים ללא פוליסת ביטוח. 

חשוב לדעת כי הכיסוי הוא למשך זמן קצוב, ולכן צריך להודיע לחברת הביטוח מראש כמה זמן אתם מתכוונים לשהות מעבר לים. דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא מהות הטיול שלכם. הביטוח מותאם בראש ובראשונה לנופשים היוצאים לאטרקציות ללא סיכון. אם אתם מתכוונים לבצע ספורט אתגרי בחלק מימי הנופש, חשוב להודיע על כך לחברת הביטוח ולרכוש לימים הללו הרחבה של ביטוח הנסיעות לספורט אתגרי.