לשרותכם במוקד הטלפוני 24 שעות: 09-7677499
טסים לחו"ל? דאגו כי יש לכם ביטוח נסיעות לחו"ל
עם הכרטיס המגנטי של פספורטקארד!

או חייגו אלינו: 09-7677499

חשיבות ביטוח הרילוקיישן

הרילוקיישן הינו תהליך נפוץ בקרב ישראלים אשר קודמו בעבודתם או רוצים לקחת את הקריירה המקצועית שלהם שלב אחד קדימה, ומבצעים העתקה לתקופת זמן יחסית ארוכה לעיתים יחד עם בת/בן הזוג לחו"ל. תהליך הרילוקיישן עלול להיות אורך ואף מלחיץ, או מסובך ויש חשיבות בהערכות נכונה לפני מכיוון ותכנון נכון יכול לסייע למעבר חלק יותר.

על מה נשים דגש בתהליך הרילוקיישן?

יש מספר דברים שחשוב לשים עליהם דגש לפני ובמהלך המעבר מהארץ, בין היתר:
  • ביטוחים שונים כמו ביטוח רילוקיישן, חיים ובריאות.  
  • תכנון נכון של הפריטים שאנו לוקחים איתנו, רהיטים אותם נחליט למכור.
  • תכנון מקום המגורים
  •  ווידא אשרת עבודה במדינה שאליה אנו נשלחים,
  • ואף מומלץ להכיר בתרבות ובשפה כדי להפוך את העתקה למעצימה יותר.
  • בנוסף חשוב לבדוק מול הרשויות הרלוונטיות בארץ לגבי מסים וביטוח לאומי, ולהיערך בהתאם מולם.

איזה סוג ביטוח נצטרך לעשות?

בין השיקולים שנוצרים בעקבות ההכנה למעבר הינו תחום הביטוח הבריאותי. ולעיתים יש חוסר הבנה במהות שלו, אך כדי להבין את המהות חשוב תחילה להכיר בהבדלים בין ביטוח נסיעות לחו"ל לבין ביטוח הבריאות בחול.
כאשר אנו טסים לזמן מוקצב, בד"כ לחופשה זמנית או ביקור אצל קרובי משפחה, הנסיעה תהיה קצובה בזמן קצר יחסית. בנוסף כחלק מהביקור הזמני חלקנו נחליט לעשות ספורט אתגרי או פעולות שיכולות לגרום למצב בו נאלץ בדיקות חירום, או טיפול מהיר ולכן יש חשיבות גבוהה לעשות ביטוח התואם את התכנונים שלנו לאותה החופשה.

מהו ביטוח הרילוקיישן

ביטוח הרילוקיישן לעומת זאת, הינו ביטוח עבור ישראלים אשר נוסעים לתקופת זמן ממושכת, וזקוקים לטיפולים מקיפים יותר ולא רק במצבי החירום השונים, ומאחר וביטוח הנסיעות הרגיל מוגבל בזמן ואף בכיסויים שהוא מעניק, יש צורך בביטוח מתאים יותר.
מכיוון ולרוב ברילוקיישן אנו שוהים בחול לתקופה ארוכה יותר מחופשה רגילה, הדרישות הרפואיות יהיו שונות, כלומר הצורך יהיה בבדיקות שלא בהכרח חירום, למשל כמו בדיקות שגרתיות של הריון, נאלץ להיות מבוטחים כדי שנוכל לקבל את הטיפולים הרלוונטיים אלינו.

לסיכום

כחלק מהמעבר שלנו לארץ אחרת למטרת רילוקיישן, יש חשיבות לבצע מספר פעולות מקדימות בניהם בחירת ביטוח הבריאות המתאים ביותר לשהות שלנו. הסיבה לכך היא שרילוקיישן לא חשוב באיזה טווח של זמן, אינו נחשב חופשה או ביקור זמני. מדובר במגורים בטווח הארוך, בהעתקה של מקום העבודה והמשפחה לארץ אחרת, אשר שונה בתכלית מהחיים אליהם אנחנו רגילים בארץ.
 
לכן חשוב לבחור את ביטוח הבריאות המתאים ביותר כדי שנוכל לקבל את השירותים הבריאותיים אליהם אנחנו רגילים בארץ. חשוב לזכור כי כרטיס קופות החולים שלנו אינו רלוונטי למדינות אחרות, כמו שתיירים המגיעים לארץ לא זכאים למחירים השונים של קופות החולים. וכדי להימנע מרפואה פרטית חשוב להיערך בהתאם.