לשרותכם במוקד הטלפוני 24 שעות: 09-7677499
טסים לחו"ל? דאגו כי יש לכם ביטוח נסיעות לחו"ל
עם הכרטיס המגנטי של פספורטקארד!

או חייגו אלינו: 09-7677499

חמישה דברים שחייבים לבדוק לפני יציאה לספארי בקניה

בשנים האחרונות, אפריקה הפכה לאחד היעדים החמים ביותר לטיולים מכל סוג; טיולי תרמילאים אחרי צבא, ירח דבש לזוגות אחרי החתונה או אנשים שפשוט מחליטים לצאת ולגלות את היבשת המיוחדת והמרתקת הזו. לכל אחת ממדינות אפריקה אופי משלה, המשפיע על הטיול ועל המקומות אשר אפשר לבקר בהם. קניה למשל, הנמצאת במזרח היבשת, מהווה יעד מעניין ומומלץ להתחיל בו את המסע.
 

מה הופך את קניה ליעד ששווה לבקר בו?

 
טיול מאורגן לקניה יעניק לכם נקודת מבט חדשה על הביקור באפריקה. זוהי דרך מצוינת לארגן מראש את הטיסות ומקומות הלינה, וליהנות מכל העולמות. מגוון חברות מציעות טיול ספארי מאורגן לקניה, כאשר טווח המחירים משתנה ובהתאם - גם אופי בתי המלון או הלודג'ים, האתרים בהם יבקרו משתתפי הטיול ואפילו זמני הטיסות. בכל מקרה - כמדינה עם היסטוריה מעניינת, שמורות טבע יפיפיות, אנשים חמים ותרבויות מרתקות - כל אחד יכול ליהנות בה. טיול מאורגן יכלול כמעט תמיד ביקור בספארי, במסגרתו תוכלו להיפגש גם עם אנשי השבטים החיים באזור וכמובן עם בעלי החיים שכמעט כבר אי אפשר למצוא בשום מקום אחר. המקומיים מבינים בדרך כלל את השפה האנגלית ברמה כזו או אחרת, דבר שמקל על ההתנהלות וההתניידות במהלך הטיול.
 

מה חייבים לבדוק לפני יציאה לספארי בקניה? 

 
  • ביטוח נסיעות לחו"ל - כבכל נסיעה לחופשה, גם לפני הביקור בקניה יש לדאוג מראש לביטוח אשר יכסה במידת הצורך הוצאות רפואיות ואחרות. תמורת עלות נמוכה יחסית התלויה בגורמים שונים (כגון גיל הנוסע ורמת הפעילות המתוכננת בטיול) - תוכלו לנסוע בראש שקט. טרם הנסיעה בדקו שהפעלתם את ביטוח הנסיעות.
  • חיסונים מתאימים - בנוסף לביטוח נסיעות לחו"ל, לרוב ישנה המלצה להתחסן בחיסונים הנדרשים לכניסה או לשהייה בקניה. יש לבדוק טרם הנסיעה האם התחסנתם כפי הנדרש, ואם לא - יש להשלים את החיסונים החסרים.
  • מזג אוויר - באופן כללי, מזג האוויר בקניה מתחלק לשתי תקופות גשמים (אפריל-יוני, וחודש נובמבר) ושתי תקופות יבשות (דצמבר-מרץ, יולי-אוקטובר). חודש ספטמבר הוא תקופה מתאימה לטיול בקניה, מאחר ובחודש זה ישנה בדרך כלל נדידה גדולה של חיות בשמורות הטבע. עם זאת, גם חודשים אחרים טובים לטיול מאחר והטמפרטורות די קבועות, ונעות סביב ממוצע של 25 מעלות. טרם היציאה, בדקו היטב מה יהיה מזג האוויר בזמן שהותכם, והתארגנו עם ציוד וביגוד מתאימים. במידה ותבחרו לצאת עם טיול מאורגן, החברה תדאג מראש להוציא את הטיול בזמן הכי אידיאלי - כך שתוכלו להפיק את המרב. 
  • ציוד צילום מתאים - נכון, לא כל מי שיוצא לטיול מהסוג הזה הוא בהכרח צלם מקצועי או חובב; אבל אף אחד לא רוצה לחזור מביקור כל כך חווייתי מבלי שצילם אפילו תמונה אחת למזכרת. גם אם אין לכם מצלמה חדשה או עדשות יקרות, תוכלו לפחות לצלם עם המכשיר הסלולרי שלכם ולדעת שיש לכם תיעוד של הרגעים החשובים מהטיול. בדקו לפני הנסיעה שהכל עובד כמו שצריך.
  • אמצעי תשלום מתאימים - לרבים מאתנו כל כך ברור שניתן לשלם עם כרטיס אשראי, אך צריך להיות מודעים לכך שבחלק מהמקומות לא תהיה אפשרות כזו. לכן, טרם הטיול חשוב להתארגן מראש עם כסף מזומן, אשר לפחות בחלקו יהיה המטבע המקומי.