לשרותכם במוקד הטלפוני 24 שעות: 09-7677499
טסים לחו"ל? דאגו כי יש לכם ביטוח נסיעות לחו"ל
עם הכרטיס המגנטי של פספורטקארד!

או חייגו אלינו: 09-7677499

היערכות לקראת טיסה לאפריקה ביטוח וסידורים חשובים

דמיינו מפגש עם בעלי חיים בסביבה הטבעית שלהם, חופים מרהיבים המתמזגים עם תפאורת הסוואנה, הכרות עם שבטים מסקרנים וביקור בשווקים מסורתיים תוססים. אפריקה עולה על כל דמיון ורבים בוחרים לצאת למסע באפריקה ביעד ספציפי כמו זנזיבר או לשלב מספר יעדים בחופשה גדולה מהחיים.
טיסה לאפריקה, על אחת כמה וכמה בצל הקורונה, מחייבת היערכות מקדימה. בין אם מדובר בביצוע החיסונים וההמלצות הרפואיות ובין אם בהזמנה של ביטוח טיסה לאפריקה.

ביטוח טיסה שמעניק לכם את השקט הנפשי הנדרש במהלך החופשה. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו זקוק לחילוץ או סובל מכאבים או עובר תאונה ולחשוב על אירועים שכאלה, אבל החיים בלתי צפויים וכדאי להתכונן מראש.
ביטוח טיסה יכול לספק לכם את הכיסוי הנדרש במקרה של תאונה או פציעה בחו"ל, מחלה או כשאתם זקוקים לחילוץ.
אילו שיקולים חשובים לביצוע ההחלטה וכיצד לבחור את ביטוח הטיסה הנכון לפי הצרכים שלכם:

מה מכסה הפוליסה ומהן ההרחבות בביטוח טיסה לאפריקה?

חשוב לבחור ביטוח של חברה מוכרת בתחום עם שירות לקוחות זמין, כדי שתמיד יהיה לכם עם מי להתייעץ לפני הפעלת הפוליסה במידה ואינכם בטוחים בנוגע לזכאות או לתהליך המימוש או כיצד לפעול. למשל, לפנות מיד לרופא או להגיע לבית החולים וכדומה.
בדקו כיצד מתבצע התשלום של הפוליסה: האם מדובר בפוליסה יומית כאשר התעריף הוא לפי כל יום שרכשתם בהתאם למשך החופשה שלכם והאם הפוליסה ניתנת להרחבה במידה והחלטתם להאריך את השהייה שלכם באפריקה?

אל תשכחו לבדוק מה הפוליסה מכסה עוד לפני ההרחבות. למשל, האם הגיל שלכם מכוסה או שאתם בגיל שדורש תוספת לפי אותו יעד – אפריקה. למשל, בכפוף לקבלת מסמכים רפואיים. האם הפוליסה כוללת גם חיפוש וחילוץ או שזה מסגרת ההרחבות לפוליסה.
בענייני הרחבות, יש לבדוק מהן ההרחבות האפשריות ומהי עלות כל הרחבה. למשל, ביטול וקיצור נסיעה או החמרה במצב רפואי קיים. בתקופת הקורונה התווספו לביטוח נסיעות גם תוספות רלבנטיות כמו למשל, הוצאות מיוחדות עקב מגיפה.
 

איך אפשר לממש את הפוליסה במידת הצורך?

הקונספט של הטיול שלכם באפריקה אף הוא משפיע על ההרחבות הרלבנטיות עבורכם בפוליסה. למשל, אם החלטתם לטפס על הר ולעסוק בספורט אתגרי, כדאי לוודא שהפוליסה רלבנטית למצבים אלה או לשלם על הרחבה.
נושא הציוד אף הוא משחק תפקיד חשוב כי אם אתם מביאים עמכם טלפון נייד, מחשב נייד ומצלמה יקרים, כדאי לבחון תשלום מקדים של הרחבה בפוליסה שמעניקה כיסוי לגניבת מכשיר סלולארי, מחשב נייד או מצלמה וכך לא תדאגו כאשר אתם מטיילים להנאתכם.

שימו לב למימוש התהליך בעוד שיש ביטוחים שמצריכים תשלום עצמאי והגשת בקשה להחזר לאחר החזרה מהטיול, הרי שפספורטכארד מאפשר לכם לשלם עם כרטיס פספורט כארד לאחר שיטען בעקבות הפנייה שלכם לנציג או סוכן ביטוח. ביטוח מעין זה מקצר תהליכים וחיוני מאוד בעת אובדן כבודה או כאשר אתם זקוקים לתשלום על טיפול רפואי.

בדקו האם הביטוח כולל ביטוח ביטול טיסה או חפשו ביטוח ביטול טיסה במקרה ואתם לא בטוחים שתוכלו לטוס ושימו לב באילו תנאים הביטוח יהיה רלבנטי. האם בכניסה לבידוד הוא עדיין רלבנטי או לא? וכמה זמן מראש יש לעדכן כדי לקבל החזר.
במיוחד אם כרטיס הטיסה שלכם לאפריקה היה יקר ובתקופה של אי וודאות כמו תקופת הקורונה, תמיד טוב לדאוג לכל הפרטים הללו שקשורים לביטוח טיסה וביטוח רפואי בחו"ל בהקדם האפשרי.
אל תשכחו ליהנות באפריקה המרהיבה ולהיעזר בשירותי ארגון לקראת המסע המרגש שלכם ביבשת.