לשרותכם במוקד הטלפוני 24 שעות: 09-7677499
טסים לחו"ל? דאגו כי יש לכם ביטוח נסיעות לחו"ל
עם הכרטיס המגנטי של פספורטקארד!

או חייגו אלינו: 09-7677499

הטיול הגדול שלי לדרום אמריקה

אחרי שסיימתי את התיכון, הרגשתי חופשי, כאלו אני יכול לעשות הכול. כמו רבים אחרים, גם אנחנו טסנו לאיה נאפה, צעירים ושיכורים. בתור בוגר תיכון ומלש"ב, אין לך יותר מדיי על הראש, ובעיקר אין לך יותר מדיי בתוך הראש. הדילים שאתה מחפש, המקומות בהם אתה נופש, ובעיקר תודעת המחירים שלך שואפת ל-0, אלא שאתה חושב ואפילו בטוח שאתה יודע את הכול. הייתה חוויה בסך הכול, ואין ספק שאני וחבריי נהנינו. אבל זה קל, איה נאפה – מה כבר יכול להיות? ואז התגייסתי, עברתי שלוש שנים מלאות בתור לוחם ומפקד כתה, היה קשה, מגיע לי על זה צ'ופר. וכמו כולם, גם אני רציתי דרום אמריקה.

>> להזמנת פוליסה לתרמילאים - הקלק <<

טיסה לדרום אמריקה

בניגוד לפעם הקודמת, אני הרבה יותר בשל. התבגרתי, ועברתי שלוש שנים קשות במהלכן צברתי ניסיון רב לחיים, ואין ספק כי המודעות שלי לסביבה גדולה בהרבה. אני אחראי, ממושמע, ובעיקר מבין. אבל האם זה נכון לכל דבר? מסתבר שלא. כשחשבתי על טיול לדרום אמריקה, הוצפתי ועשרות ואפילו מאות חוויות, דעות, שמות, מקומות, ופשוט לא ידעתי באיזה נתיב לבחור. אתה שומע מצד אחד הרבה חוות דעות חיוביות, ומאידך אתה שומע הרבה שליליות מאנשים אחרים, ככה זה, החוויה היא ללא ספק אינדיבידואלית. אבל מה זה בשבילי, מפקד כתה בחטיבה לוחמת, להסתדר בעצמי בדרום אמריקה? אני כבר אדע כמה כסף לקחת, מה לארוז והיכן לבלות.

כמעט ונפרדתי ממדינתנו לתקופה לא מוגבל (One way ticket), אלא שאז בדיוק חזר ארצה חברי משכבר הימים ארז. ארז חזר מדרום אמריקה, מרוצה באופן כללי, אולם ניתן לזהות אכזבה על פניו, וניכר מסיפוריו שהטיול לא הלך כל כך חלק. ארז סיפר על הטיסה מלאת ה"קונקשינים", על הכסף שנגנב לו, ועל המקומות שהוא בחר לא לבקר בגלל ששמע שהם מסוכנים מדיי. נראה היה שארז היה מבולבל כל הטיול, ולא בטוח שהוא מיצה את הטיול לדרום אמריקה עד תם. אחרי ששמעתי על החוויות היותר חיוביות שלו, דווקא התרשמתי לחיוב, אלא שאני שמעתי שאפשר לקבל מדרום אמריקה הרבה, הרבה יותר. שמעתי על הפלגות, וטראקים, ומקומות עוצרה נשימה שארז בכלל לא העלה בשיחתנו. ושאלתי את עצמי, האם אני רוצה לקפוץ למים העמוקים ולהסתדר, או שאני רוצה טיול לדרום אמריקה שלעולם לא אשכח?

מהר מאוד הבנתי, הפעם אני לא עושה את זה לבד. אמנם בוגר יותר, אמנם אחראי יותר, אבל אהיה חכם יותר אם אבחר בסוכנות תיירות מסודרת, אשר תארגן לי טיול לדרום אמריקה בדיוק כפי שהוא צריך להיות, מבלי להסתבך ועם כל המקומות שאני פשוט חייב להיות שם. חלמתי רבות על הטיול, ואני מתכוון שהטיול לדרום אמריקה שלי יהיה כזה שלא אשכח לעולם.