לשרותכם במוקד הטלפוני 24 שעות: 09-7677499
טסים לחו"ל? דאגו כי יש לכם ביטוח נסיעות לחו"ל
עם הכרטיס המגנטי של פספורטקארד!

או חייגו אלינו: 09-7677499

הוצאת ויזה לארצות הברית

עומדים לטוס לארה"ב? חכו דקה לפני שאתם מזמינים את כרטיס הטיסה ובדקו האם הויזה שלכם בתוקף. הכניסה לארה"ב עבור תושבי ישראל מותנית באישור מיוחד שניתן על ידי הממשל האמריקאי על מנת לאפשר בחינה של כל אדם המעוניין לבקר בגבולות המדינה. כאשר מדברים על ויזה לארה"ב – מדברים על אישור זה. אז איך להוציא ויזה לארה"ב? על כך – במאמר שלפניכם.

תהליך קבלת הויזה

כאשר מדברים על ויזה לארה"ב, לרוב מדברים על ויזת תייר המיועדת למבקרים במדינה לצורכי כנס, טיול, ביקור משפחתי או ביצוע פרוצדורה רפואית. על מנת לקבל ויזה יש למלא טופס בקשה מיוחד ולצרף אליו מגוון מסמכים שנועדו לשכנע את ממשלת ארה"ב שאינכם מתכוונים להשתקע במדינה, להגר או לעבוד בה בתקופת שהותכם, אלא רק לבקר לזמן קצוב ולחזור לארץ. לטופס תצטרכו לצרף גם תמונת פספורט (בגודל מעט שונה מזה הנהוג בארץ) שתופיע על גבי הויזה בדרכונכם.

לאחר מילוי הטופס, הכולל 80 שאלות שונות בשפה האנגלית, תוזמנו לראיון מיוחד בשגרירות האמריקאית ובו תוך חמש דקות פקיד הקרוי קונסול יצטרך להחליט האם לאפשר לכם לקבל ויזה על בסיס המסמכים שהצגתם. אם גילכם צעיר יחסית ועוד לא צברתם נכסים או שאין ביכולתכם להוכיח כי אתם עובדים במקום עבודה שמחכה לכם, קיים סיכוי גבוה שתקבלו סירוב.

היעזרו בחברה מקצועית שעוזרת לכם להגיש את הבקשה

עבור מי שאין להם ניסיון רב בהגשת המסמכים לקבלת הויזה מומלץ במקרים רבים להתייעץ קודם להגשת הבקשה עם חברה בעלת ניסיון המסייעת לכם למלא את הטופס בצורה הנכונה (ומספקת אפילו גרסה נוחה בעברית). חברות המסייעות לישראלים להשיג ויזה מסייעות גם בריכוז המסמכים הדרושים לשכנוע הקונסול שאינכם מתכוונים להשתקע בארה"ב, ולהמליץ לכם על מסמכים נוספים שאולי שכחתם להשיג.

האם משלמים לשגרירות בכל מקרה גם אם לא קיבלתי ויזה?

בהחלט כן. התשלום הינו עבור הטיפול בבקשה, ולא עבור הנפקת הויזה עצמה. לכן מומלץ להגיש את הבקשה רק כאשר הנכם בטוחים כי אתם מעוניינים להיכנס לגבולות ארה"ב ויכולים להוכיח כי יש לכם חזקה בארץ. בקשה שסורבה פעם אחת עשויה לפגום בסיכויים שלכם להוציא ויזה לארצות הברית, עד אשר מצבכם הכלכלי ישתנה, או שתוכלו להוכיח כי יש לכם נכסים, חוזה שכירות בתוקף בארץ וכיוצא באלה.

איך נראה ריאיון בשגרירות והאם הויזה ניתנת באופן מידי?

הריאיון בשגרירות קצר ביותר. אתם עומדים בתור וכאשר מגיע תורכם ניגשים לדלפק מול חלון זכוכית, דרכו הקונסול רואה אתכם. הקפידו לענות ברצינות ובתשומת לב לשאלותיו. כבר בזמן הריאיון יעדכן אתכם הקונסול אם אישר את הבקשה, ואם היא אושרה תתבקשו להשאיר אצלו את דרכונכם – שיוחזר בדואר שליחים חתום בחותמת הויזה. אם לא קיבלתם אישור, אל דאגה – בעוד תקופת מה תוכלו להגיש בקשה נוספת.

מאמר זה מוגש באדיבות אתר -  pcard.co.il