לשרותכם במוקד הטלפוני 24 שעות: 09-7677499
טסים לחו"ל? דאגו כי יש לכם ביטוח נסיעות לחו"ל
עם הכרטיס המגנטי של פספורטקארד!

או חייגו אלינו: 09-7677499

גרין קארד לארצות הברית

ארצות הברית היא מושא החלומות עבור הרבה מאוד אנשים שאר מנסים להגר אל המדינה הזו אם בצורה חוקית ואם על ידי הגירה לא חוקית שעם הזמן יכולה להתגלות יעילה או שסופה היה גירוש בחזרה אל ארץ המוצא. זה קצת אבסורד כי מקום אשר בנוי על מהגרים מבצע סינון כזה קפדני של כניסת מהגרים אליו, בייחוד שמדובר במקום שכולל עשרות של מדינות תחת שם אחד, אבל זה מה שקורה בארצות הברית, ואם רוצים להיות אזרח בעל תושבות קבע ה רצוי לפעול לפי החוקים של המקום ולא לנסות להפר אותם כי הענישה היא לא סלחנית בכלל.

מה זה גרין קארד

מה זה גרין קארד בכלל? זה אותו כרטיס נחשק אשר נקרא כך בשל הצבע הירוק שלו, והוא למעשה מאפשר את ההוכחה הזו כי לאותו אדם יש תושבות קבע. הוא אינו אזרח אמריקאי לכל דבר ועניין, אבל הוא מוגדר בתור מהגר שיכול להישאר בארצות הברית ולגור שם כל עוד אותו בעל גרין קארד פועל עם הזכויות והזכויות שקיימים עבורו במדינה.

מה מקבלים בכרטיס הנחשק הזה? את האפשרות להיות אנשים עובדים בארצות הברית בצורה חוקית, וכן לבצע את האופציה של יציאה ו/או כניסה אל ארצות הברית ללא כל בעיה. מחזיק הכרטיס הזה חייב להיות עם הכרטיס עליו בכל שעה, כי זו ההוכחה שלו כי הוא נמצא בארצות הברית באופן חוקי והוא אינו מהגר בלתי חוקי.

למה צריכים גרין קארד

כל אדם שאר מגיע אל מדינה אחרת כדי לגור שם ולעבוד שם לתקופה ארוכה חייב לעשות זאת באופן רשמי וחוקי שתואם את חוקי המדינה. במקרה של ארצות הברית יש כל כך הרבה אנשים אשר נכנסים אליה בתואנות שווא של כניסה אל תקופה קצרה ולאחר מכן נמצאים שם לחיים שלמים עם הפחד כי הם יתגלו ויגרשו אותם.

גרין קארד הוא התהליך הרשמי של ארצות הברית כדי להסדיר את מעמדם של מהגרים שרוצים לעבוד ולחיות בארצות הברית, ולארצות הברית ישנה האפשרות לבטל את כרטיס הגרין קארד שניתן למהגר כתוצאה מביצוע של עבירה  פלילית או כאשר אדם בעל גרין קארד יוצא את גבולות המקום לארץ אחרת למשך של יותר משנה.

מי זכאי לקבל גרין קארד

ישנם מקרים מאוד ברורים מבחינת החוק האמריקאי אשר מאפשרים לאנשים לקבל גרין קארד. זה כולל את אלו שנחשבים לבני/בנות זוג של אזרחי ארצות הברית, ילדים(לא נשואים) של אזרחים אמריקאיים גם אם הם ילדים לא ביולוגיים, ילדים שטרם התחתנו מעל לגיל 21 שהוריהם אמריקאיים, אחים של אזרחים אמריקאיים, והורים של ילדים שהם אזרחים אמריקאיים. כל אלה זכאים לקבל גרין קארד, וגם כאלה שהם בני משפחה של בעלי כרטיס גרין קארד יכולים להגיש בקשה עבור קבלת כרטיס גרין קארד למעט צאצאים שהם נשואים.